Ogólny program turnusu

Proponujemy następujący ogólny Program turnusu:

Szczegółowy Program na każdy turnus będzie wywieszony na „tablicy ogłoszeń”.

PONIEDZIAŁEK – Dzień adaptacyjno-integracyjny:

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, zajęcia plastyczne i sportowe
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 9:30 rozpoczęcie zajęć (do wyboru):
– zajęcia sportowe (w sali gimnastycznej i na boisku szkolnym, m. in. gry zespołowe: piłka nożna) – zajęcia plastyczne
  • 11:00 ROBOTYKA
  • drugie śniadanie
  • 13:00 obiad
  • 13:30 rekreacja w „Wakacyjnym Kinie”
  • 14:15 podwieczorek
  • 14:30 popołudniowa rekreacja
  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci

WTOREK – Dzień wyjścia na „nasze place zabaw”:

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, zajęcia plastyczne i sportowe
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 9:50 wyjście na place zabaw:
zabawy i rekreacja na placu zabaw w Przedszkolu Sióstr Urszulanek przy ul. Pułaskiego – dzieci młodsze  – zabawy i rekreacja na wielkim placu zabaw w „Domu Życia i Nadziei” (dawny „Dom Dziecka”) u Sióstr Służebniczek przy ul. Św. Kazimierza (teren zamknięty, bezpieczny i tylko do naszej dyspozycji, bardzo bogato wyposażony) – dzieci starsze
  • 11:00 drugie śniadanie
  • 12:30 składanie klocków Lego
  • 13:30 obiad
  • 14:00 rekreacja w „Wakacyjnym Kinie”
  • 14:30 podwieczorek
  • 14:45 popołudniowa rekreacja
  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci

ŚRODA – Dzień wycieczki do wybranego gospodarstwa agroturystycznego:

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, zajęcia plastyczne i sportowe
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 9:30 wyjazd na wycieczkę/rajd do wybranego gospodarstwa agroturystycznego lub w inne bardzo atrakcyjne miejsce (wybrane miejsce, program i atrakcje nie powtórzą się w kolejnych turnusach):

– gry i zabawy terenowe, np. podchody, poszukiwanie skarbów, marsze na orientację, survival, zajęcia edukacyjne związane z tematem wycieczki

– atrakcje związane z wybranym gospodarstwem/miejscem, np. jazdy konne (oprowadzanie), przejażdżki powozami konnymi, karmienie zwierząt, zwiedzanie…

– zajęcia sportowe i gry zespołowe w terenie

  • 11:00 drugie śniadanie w terenie
  • 13:00 podwieczorek w terenie
  • 15:00 obiad w Szkole
  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci
Szczegółowe informacje na temat wycieczki z podaniem proponowanych atrakcji będziemy zamieszczać na „tablicy ogłoszeń”.

CZWARTEK – Dzień sportu i rekreacji:

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, wprowadzenie do zajęć sportowych
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 10:00 rozpoczęcie wybranych zajęć sportowych:
– wyjście do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) przy ul. Sobieskiego: – nauka gry w tenisa ziemnego – mecze piłki nożnej
  • 11:00 drugie śniadanie
  • 12:30 zajęcia z elektroniki
  • 13:30 obiad
  • 14:00 rekreacja w „Wakacyjnym Kinie”
  • 14:30 podwieczorek
  • 14:45 rekreacja
  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci

PIĄTEK – Dzień wyjazdu na BASEN:

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, zajęcia plastyczne i sportowe
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 9:40 wyjazd na BASEN w klubie TAURUS, przy ul. Brzeźnickiej 46 B:
– zabawy, ćwiczenia z elementami nauki pływania i rekreacja (dzieci młodsze, które nie potrafią jeszcze pływać) – ćwiczenia doskonalące umiejętność pływania, zabawy w wodzie (dzieci starsze, które potrafią już pływać)
  • drugie śniadanie
  • 14:30 obiad w Szkole
  • podwieczorek na wynos
  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci

UWAGA: zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie z przyczyn organizacyjnych, np. z powodu zbyt małej ilości uczestników lub niekorzystnej pogody.