Ogólny program Półkolonii

Proponujemy następujący ogólny Plan turnusu:

Szczegółowy Plan na każdy turnus będzie wywieszony przy wejściu do Szkoły

PONIEDZIAŁEK – Dzień gier i zabaw (dzień adaptacyjno-integracyjny):

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, gimnastyka, wprowadzenie do zajęć plastycznych i sportowych, śpiewy i tańce
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 9:30 rozpoczęcie zajęć (do wyboru):

– gry i zabawy integracyjne i zespołowe (poznajemy się i dzielimy na grupy)

– zajęcia sportowe (w sali gimnastycznej i na boisku szkolnym, m. in. gry zespołowe: piłka nożna, różne konkurencje)

– zajęcia plastyczne

– zajęcia muzyczno-taneczne: śpiewy, tańce, fitness, zumba

  • 11:00 drugie śniadanie
  • 12:30/13:00 obiad
  • 13:00/13:30 rekreacja w „Wakacyjnym Kinie”
  • 14:00/14:30 podwieczorek
  • 14:15/14:45 popołudniowa rekreacja:

– kontynuacja wybranych zajęć

– zabawy na boisku szkolnym

– animacje z bańkami mydlanymi

  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci

WTOREK – Dzień sportu i rekreacji:

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, gimnastyka, zajęcia plastyczne, wprowadzenie do zajęć sportowych, śpiewy i tańce
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 9:30 rozpoczęcie wybranych zajęć sportowych:

– wybrane zajęcia sportowe

– przeprowadzenie zawodów sportowych, olimpiada (dla najmłodszych „mini-olimpiady na wesoło”)

– nauka gry w tenisa ziemnego – Miejskie Korty Tenisowe (dawna „Victoria”) przy ul. 3 Maja 1

– mecze piłki nożnej

– inne konkurencje drużynowe

– miejsca na przeprowadzenie dnia sportu: nasza Szkoła – sala gimnastyczne i boisko, plac zabaw wraz z boiskiem do piłki nożnej i siatkowej u Sióstr Służebniczek (ul. Św. Kazimierza) oraz przedszkolny plac zabaw u Sióstr Urszulanek (ul. Pułaskiego), wybrane obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR)

  • 11:00 drugie śniadanie
  • 14:00 obiad
  • 14:30 rekreacja w „Wakacyjnym Kinie”
  • podwieczorek na wynos
  • 15:00 popołudniowe zajęcia dla chętnych: muzyczno-taneczne, fitness i zumba, wręczenie nagród i dyplomów
  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci

ŚRODA – Dzień wyjścia na BASEN i kolejny dzień zajęć:

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, gimnastyka, zajęcia plastyczne i sportowe, śpiewy i tańce
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 9:30 wyjście na BASEN – Pływalnia kryta „Sienkiewicz Częstochowa”, przy Alei Najświętszej Maryi Panny 56:

    – zabawy, ćwiczenia z elementami nauki pływania i rekreacja (dzieci młodsze, które nie potrafią jeszcze pływać) – mały basen

    – ćwiczenia doskonalące umiejętność pływania, gry i zabawy w wodzie (dzieci starsze, które potrafią już pływać) – duży basen

    – w drodze powrotnej z basenu: zabawy i rekreacja na placu zabaw w Przedszkolu Sióstr Urszulanek przy ul. Pułaskiego – dzieci przedszkolne; zabawy i rekreacja na wielkim placu zabaw w „Domu Życia i Nadziei” (dawny „Dom Dziecka”) u Sióstr Służebniczek przy ul. Św. Kazimierza (teren zamknięty, bezpieczny i tylko do naszej dyspozycji, bardzo bogato wyposażony) – dzieci szkolne

  • 11:00 drugie śniadanie na basenie
  • 14:00 obiad w Szkole
  • 14:30 warsztaty KULINARNE
  • podwieczorek „na wynos”
  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci

CZWARTEK – Dzień wyjazdu do centrum zabaw „Hula Kula” (Rędziny) lub wycieczka do wybranego gospodarstwa agroturystycznego:

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, gimnastyka, zajęcia plastyczne i sportowe, śpiewy i tańce
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 9:30 wyjazd do „Hula Kula”:

    – zabawy w „Dziecięcym Raju”: baseny kulkowe, zjeżdżalnie, labirynty, tory przeszkód, dmuchańce, ciekawe i atrakcyjne zabawki

    – Kręgielnia – nauka gry w kręgle, zawody drużynowe

    – na świeżym powietrzu: zabawy na wielkim dmuchańcu, trampolinie, karuzeli oraz inne atrakcje proponowane przez organizatora

    lub na wycieczkę/rajd do wybranego gospodarstwa agroturystycznego lub w inne bardzo atrakcyjne miejsce (wybrane miejsce, program i atrakcje nie powtórzą się w kolejnych turnusach):

– gry i zabawy terenowe, np. podchody, poszukiwanie skarbów, marsze na orientację, survival, zajęcia edukacyjne związane z tematem wycieczki

– atrakcje związane z wybranym gospodarstwem/miejscem, np. jazdy konne (oprowadzanie), przejażdżki powozami konnymi, karmienie zwierząt, zwiedzanie…

– zajęcia sportowe i gry zespołowe w terenie

  • 11:00 drugie śniadanie w terenie
  • 13:00 podwieczorek w terenie
  • 15:00 obiad w Szkole
  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci

Szczegółowe informacje na temat wycieczki z podaniem proponowanych atrakcji będziemy zamieszczać na tablicy ogłoszeń, przy wejściu do Szkoły.

PIĄTEK – Dzień warsztatów i niespodzianek:

  • 7:00-9:00 przyprowadzanie dzieci
  • 7:00-9:00 gry i zabawy poranne, gimnastyka, zajęcia plastyczne, wprowadzenie do zajęć sportowych, śpiewy i tańce
  • 9:00-9:30 śniadanie
  • 9:30 rozpoczęcie wybranych warsztatów:

– warsztaty plastyczne

– warsztaty muzyczno-taneczne

– wybrane zajęcia sportowe

– warsztaty KULINARNE

– ROBOTYKA

– atrakcje na zakończenie turnusu (w każdym tygodniu inna propozycja), np. bal przebierańców, zabawy plenerowe, zabawa taneczna, piknik, spotkanie z zaproszonym gościem, itp.

  • 11:00 drugie śniadanie
  • 14:00 obiad
  • 14:30 rekreacja w „Wakacyjnym Kinie”
  • podwieczorek na wynos
  • 15:00 popołudniowe zajęcia dla chętnych wg wyboru, rekreacja, animacje z bańkami mydlanymi
  • 15:30-16:00 odbieranie dzieci

UWAGA: zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie z przyczyn organizacyjnych, np. z powodu zbyt małej ilości uczestników lub niekorzystnej pogody.